Светски познатиот поп-пејач Ед Ширан Пејачот објави дека е позитивен на ковид-19 на помалку од седмица пред објавуањето на петтиот албум, но порача дека и натаму има намера да ги дава планираните интервјуа и да настапува од својот дом.

Да ви кажам дека, за жал, позитивен сум на ковид, па сега сум во самоизолација и ги следам владините насоки, вели музичарот.

Британскиот пејач стана светски популарен по објавувањето на синглот „ The A Team“ во 2011 година, водечката нумера од неговиот прв албум објавен во септември истата година.

Тоа значи дека засега не можам да продоклжам да ги исполнувам своите обврски лично, така што повеќето од своите планирани интервјуа/ настапи ќе ги работам од дома… Им се извинувам на сите кои ве изневерив. Чувајте се сите, додава Ширан.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.