Музичарот Џулијан Ленон, син на легендарниот Џон Ленон, за првпат јавно ја отпеа песната „Imagine“, една од најпопуларните песни од самостојната кариера на Џон.

Песната која Џулијан велеше дека ќе ја отпее „само ако биде крај на светот“, ја извел во рамки на кампањата „Stand Up For Ukraine“ која има за цел подигнување на свеста за војната во Украина и собирање на парични средства.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.