Во наредните денови Џенифер Лопез ќе можеме да ја гледаме во филмот „Second Act“, во кој таа ја има главната улога. За потребите на ова остварување, музичката ѕвезда сними песна наречена „Limitless”, која веќе стана хит во светот.

За оваа нумера беше направено видео, во кое Џеј Ло се појавува во црвен костим со длабоко деколте и машко одело. Во видео записот прв пат заедно со неа се појавува и нејзината ќерка Ема.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.