По речиси две години, Ед Ширан се враќа на сцената со песната “I Don’t Care” која ја снимил со Џастин Бибер и со тоа ги израдувал сите фанови кои со години ги следат и чекаат ваква соработка, пренесува “Variety”. Станува збор за ритмична поп песна во која гласовите на овие два пејачи совршено се спојуваат во нешто повеќе од три минути.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.