„Посакав да пеам“ е новата песна на Гуру Харе и Мики Јовановски – Џафер, која беше објавена синоќа, а веќе има одлични коментари од сите кои ја слушнаа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.