Диџејско продуцентско дуо DUOZ ,во конкуренција од 1000 учесници од целиот свет го освои првото место  на натпреварот  кој беше  организиран од страна на италијанските диџеи и продуценти Sunstars (Spinnin Records).

Ова  интернационално признание доаѓа после петгодишната работа на  диџејско-продуцентското дуо DUOZ ,  кое на македонската јавност и е добро познато со своите самостојни настапи на цел Балкан,но и како локална поддршка на најголемите светски музички имиња како: Martin Garrix, Hardwell, Afrojack, Nicky Romero, Alan Walker, Lost Frequencies, Paul van Dyk, Ravitez, Kill the Buzz и др.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.