Ракометната федерација на Европа (ЕХФ) му се извини на Стинг поради тоа што неговиот концерт во Скопје мораше да се одложи за неколку часа поради триумфот на Вардар во Лигата на шампионите.

Музичката легенда првпат во 40-годишната кариера реши да го одложи почетокот на концертот за половина час финалето од Лигата на шампионите, па сега доби извинување од ЕХФ.

Се извинуваме за одложувањето, догодина дојди да настапиш во Келн за да немаше ваква мака – гласеше пораката на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.