„Добар човек“ е нов сингл на „Суперхикс“.

Заедно со синглот, „Суперхикс“ упатуваат апел и предлог до Министерството за здравство и сите останати релевантни установи да се субвенционираат сите антидепресиви и релаксирачко/смирувачки медикаменти.

Синглот е снимен во студио ТРА ЛА ЛА (Мите Димовски), музиката, текстот и аранжманот се на „Суперхикс“.

Видео анимацијата е авторско дело на младите Меланија Димоска и Александар Несторовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.