Рундек и Екипа веќе две години импровизираат, пишуваат снимаат и миксираат двоен албум „Брисани простор“ (Menart, Long Play). Ова издание произлезе од средбата на Рундек и група музичари кои се собраа по повод славеничката турнеа “Apocalypso NOW” во 2017 година и која го доби името Екипа.

Како најава на овој албум го објавија новиот сингл и видео „Кои се сите тие луѓе?”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.