Македонските верзии на познати бугарски песни и романи се препишани за да се избрише сè што е бугарско во нив, вели министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева за Theeuropean.de.

Да се потсетиме како тоа изгледа:

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.