Сараевска поп група “Црвена Јабука“ во време на пандемија, на 8 и 9 март одржа два концерти во белградската Комбанк арена, што ја разбранува српската јавност.

Што е најинтересно, во време кога се најавува локдаун во Србија, неколку дена пред овие концерти настапила и Ивана Негатив, а се најавуваат и концертите на Џенан Лончаревиќ и на уште неколку групи.

Концертите предизвикале жестоки реакции:

„Ова е навреда и непочит кон сите доктори“, „Дали во земја Србија некогаш нешто било нормално? Сите знаеме дека одговорот е не, така што – што е чудно?“, се само дел од коментарите наТвитер на која што е споделена снимка од концертот, со опис: „Дали вие се шегувате со нас?“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.