Ако се уште молчите пред ова злосторничко бришење на Македонскиот народ и држава, ниту сте космополити ниту сте духовно просветлени, ниту сте политични ниту аполитични, ниту сте мудри ниту имате визија, ниту сте бизнисмени ниту сте уметници.

Ако се уште молчите вие сте само обични соучесници во геноцидот на Македонскиот народ и држава!!!, пишува на фејсбук Владимир Четкар, музичар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.