По повод годишнината од смртта на Тоше се огласи и хрватскиот пејач Тони Цетински, со кого Тоше другаруваше, а снимија и дует.

Секоја година ни доаѓа тој ден, тоа утро како нешто што не сакаме да го дознаме, чуеме, насетиме… но сепак немилосрдно доаѓа и потсетува колку сме нежни и како никогаш не знаеме што ни носи следниот ден. Тешко е веќе еве дванаесетта година да прифаѕиме дека те нема тука. Единствена надеж ни е тоа што беше и остана доказ дека ангелите во човечки облик постојат и остануваат секогаш тука, крај нас….Драг Тоше те сакаме до последниот здив. ЗАСЕКОГАШ БРАТКО МОЈ“, напиша меѓу другото во својата емотивна објава Цетински.

 

View this post on Instagram

 

Svake nam godine dolazi taj dan, to jutro kao nešto što ne želimo saznati, čuti ni slutiti no ipak nemilosrdno dođe i podsjeća nas koliko smo krhki i kako nikada ne znamo što nam nosi slijedeći dan. Jako je teško evo već dvanaestu godinu prihvatiti kako te nema tu. Jedina nam je nada to što si bio i ostao dokaz da anđeli u ljudskom obliku postoje i ostaju uvijek tu kraj nas. Uvijek volim reći i ponoviti, da si bio stvarno poseban. Zahvaljujući tebi , tvom ponašanju, skromnosti, djelima, siguran sam, da su anđeli tu sa nama i u ljudskom obliku. Bio si jedan od onih ljudi koji vraćaju vjeru u ljudskost, u anđele koji hodaju zemljom. Mogao si tu na zemlji još puno toga ali sve ćemo nadoknaditi kada se jednom sretnemo gore u svemiru, na nekom proplanku. Dragi Toše volimo te do posljednjeg daha. ZAUVIJEK BRATKO MOJ #tosheforever ❤️🙏🏻🙌

A post shared by Tony Cetinski⭐️ (@tonicetinski) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.