Цеца Ражнатовиќ  скоро два часа пеела на концерт во Косовска Митровица, со што им пружи поддршка на мирните протести на Србите кои се противат на воведувањето на таксата од 100 отсто на стоката од Србија.

Цеца цело време била одлично расположена, а пред крај на концертот народот почнал да и дофрла да остане на Косово. Пејачката ги слушнала дофрлањата, се свртела кон публиката и рекла:

Никаков проблем!Таму каде што е мојот народ, таму сум и јас и моите деца и моето семејство.Запомнете го тоа!

Претходно, министерот за култура на Косово претходно побарал од приштинските власти да и забранат влез на Косово на Цеца. Наводно Цеца не поднела барање за влез на Косово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.