Британскиот рапер Ty почина поради компликации од коронавирусот на 47 години.

Смртта на раперот го потврди неговиот тим откако тој бил хоспитализиран и ставен во индуцирана кома по компликациите откако се заразил со ковид-19.

Тај, чие вистинско име е Бен Чијок беше номиниран за наградата Меркури за својот албум „Upwards“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.