Боно Вокс, пејачот на ирската рок група U2 со видео порака до докторите сестрите и сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.