Богдан Илиевски за телевоутонгот на Евровизија на својот фејсбук профил го напиша следново:

Според генијалците не/заборавени од државава, изгледа Норвешка (5000 евра просечна плата, ГДП пер капита 75000 долари) имат НАЈГОЛЕМА дијаспора во Европа, пошо зеде 300 бода од телевоутинг )) Ој животе, трагедијо ))))

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.