Изборот за песна на Евровизија оваа година е закажан за 10, 12 и 14 мај во Торино, Италија, а сега организаторите ги објавија и цените на билетите за сите три вечери.

Најевтиниот билет во полуфиналните вечери ќе чини 384 евра, додека оној за финалето ќе чини меѓу 610 и 699 евра, во зависност од тоа колку сте блиску до сцената, според официјалната веб-страница на Евросонгот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.