Музиката е од Елена Христова, текстот од Дејан Сибиновски. Песната е снимена во музички студиа во Скопје и Загреб. Микс и мастер – Мите Димовски Tralala Music Studio, Скопје, Македонија.

Екипата е следна: Елена од Баклава и Дарко Рундек – вокали, Дејан Теодосиевски – виолончело, Драган Стојковски – бас и тамбура, Александар Николовски – труба, Петар Христов – кларинет и саксофон, Јордан Костов – хармоника, Ваљон Адеми – виолина, Игор Стевковски – тапани, Трајче Ристов – тарабука, Сибо – даф.

Песната е од најавениот албум на Баклава „Четворка“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.