Здружението за култура и уметност „КултурОп“ соопшти дека ќе ја сподели и македонската и англиската аудио и видео верзија на хит-преработката на песната „За овој свет“.

Музиката и текстот на англиски јазик е на Младен Марковиќ, текстот на македонски јазик е на Весна Малинова, додека, аранжманот на Симон Трпчески и Влатко Нушев.

Песната ја исполнуваат солистката Лара Трпческа и детскиот хор подготвен од Тоше Митрев, Симон Трпчески и Влатко Нушев, како и младинскиот хор – од хорот „Про Арс“ и Хорот на Младинскиот културен центар, под раководство на диригентот Сашо Татарчевски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.