Младата македонска пејачка Антониа Гиговска, која регионалната јавност ја запозна преку музичкото шоу „Ѕвездичките на Пинк“, има нова песна. „Mogli smo u dvoje“ е дело на Дарко Димитров и текстописецот Владимир Даниловиќ.

Видеото е во режија на Даниел Јовески, за стајлингот се погрижи Викторија Петров, а за косата и шминката Даниел Николовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.