Членови на американскиот Институт за фолклорна уметност од Питсбург, Пенсилванија, ја изведуваат македонската песна „Ој, Јано, Јано“:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.