По фантастичните два сингла “Translucent” и “Set Me Free” со кои Ris Flower ја започна својата интернационална кариерана своите фанови им носи ново супер изненадувањенов  сингл со наслов “All I Wanna Know”. 

Новиот сингл е дел од проектот “Ris Flower – Live Power Session” кој e комплетно снимен во живово сега веќе легендарната Универзална Сала. 

Ris Flower со овој проект го прикажува и докажува она што одсекогаш било негова најголема “сила” , а тоа се секако настапите во живо. 

После првите два сингла снимени во студио и затворени поради корона вирусотедноставно морав да застанам на бина со мојот бенд и макар и без публика да уживаме на краткотака и се роди идејата за овој проект кој во следниот период ќе го споделам со сите Вас. Им ветувам на моите фанови дека за брзо време повторно ќе бидеме заедно ”- Ris Flower 

Проект “Live Power Session”  

Продуцент Mustafa CanbazlarArikan Sirakaya и Ris Flower  

Mix&MasteringArikan Sirakaya – Studio Ari / Истанбул 

Вокал – Ris Flower  

Гитара– Филип Пулески  

Клавијатура и придружен вокал – Стефан Алексовски  

Бас гитара – Ѓоко Максимовски (Ѓоле) 

Тапани – Кристијан Лафазановски 

Режисер – Бруно Вељановски  

Директор на фотографија – Борис Ралев 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.