Албана Азизи е една од најпознатите албански пејачки.Таа потекнува од Косово но живее во Швајцарија. Таа снини спот во црквата Св.Никола во Нова Брдо.

Таа се појавува полугола на спотот, па од Српската православна црква негодуваат на оваа недолична содржина, како и на тоа што не побарале дозвола за снимање.

Погледнете ја убавата Албана.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.