Македонија сака, Македонија може и Македонија има музика за тридневен стадионски фестивал!

Од 31.07 до 02.08 на стадионот Билјанини Извори во Охрид за прв пат во историјата на независна Македонија големиот национален празник Илинден ќе го прославиме со повеќе од 100 македонски музички артисти.

АЛАРМ фест со цел да ги исполни желбите на сите возрасти и вкусови, за оваа година го направи следниот избор на артисти:

31.07 – Галоски, Слаткаристика, ЛД Пистолеро & Гоце Саф feat. Ронин, Donplaya & Bon Praskiza & Prince$$ Donatsu и Пајак!

01.08 – Ареа, Суперхикс, Бени и Нон Стоп, ДНК и Ris Flower!

02.08 фестивалот, празнично ќе биде затворен со настап на нашите легенди  ЛЕБ и СОЛ!

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба на 07.07 среда преку продажната мрежа на КУПИ КАРТИ ЗА СЕ како и онлајн на www.kupikartizase.com, соопштија организаторите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.