За неколку дена младата вокална интерпретаторка Агни Авшар ќе ја објави нејзината прва авторска песна со наслов „Сознавам”, на која работеше подолг период. О

на што ќе го забележите во ова автобиографско издание, со сигурност ќе го украде вашето внимание. Агни за ова музичко дело соработуваше со некои од најдобрите креативци во нашата земја, кои го дадоа најдоброто од себе. На денот на официјалната промоција на песната и видеото ќе го откриеме тимот со кого соработуваше убавата Агни. Она што може да ви го соопштиме сега е учеството на еден од најпознатите светски диџеи во видео спотот.

Дотогаш ви откриваме само мал дел од оваа музичка магија:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.