Адел никогаш не ни губи на популарност и покрај тоа што не издава нови албуми секоја година.

Секогаш знае да се врати со нова песна која е уште подобра од претходните хитови. Пејачката открила дека планира да го реализира новиот албум во септември оваа година. Нејзиниот последен студиски албум излезе во 2015 година и истиот ѝ донесе голем број престижни музички награди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.