Аца Лукас заедно со неговиот бенд вчера во 19:30 часот одржа карантински концерт за неговите соседи. На репертоарот покрај неговите хитови, се пееја песни и од Ѓорѓе Балашевиќ, Оливер Драоевиќ  и други. Специјални гости не неговиот концерт беа Кики Лесандриќ и Бобан Рајовиќ.

Концертот одеше и во живо на неколку социјални мрежи, а Лукас постојано им повторуваше на сите да останат дома.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.