Српскиот пејач Аца Лукас преку социјалните медиуми соопшти дека ги откажува концертите, поради како што пишува „ограничувањата поради вирусот, и како здравјето на публиката е приоритет“.

Најпрвин беше откажан концертот во Србија поради ситуацијата со коронавирусот, кој на 10 јули требаше да се одржи во Бања Лука заедно со Ана Николиќ, а сега е откажан и настапот во Охрид кој требаше да се одржи на први август, во очи на најголемиот македонски празник Илинден.

На страницата на пејачот, во блиска иднина не се закажани други настапи. Дури во месец октомври има најава за гостување во Минхен, Германија, заедно со Драгана Мирковиќ и Дарко Лазиќ.

Poštovana publiko, moji dragi fanovi, i svi ljudi u Makedoniji, mislim da je prikladno da se svima vama, kao i…

Posted by Aca Lukas on Monday, 27 July 2020Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.