Почнувајќи од денеска точно напладне, па во следните 20 дена, односно до 2 јули билетите за јубилејниот концерт на ДНК закажан во арената „Борис Трајковски“ на 3 декември, ќе се продаваат по промотивни цени: фан пит 200 денари, седење (трибини) 350 денари ВИП 800 денари и ВИП коњопој 800 денари.

По завршувањето на овие 20 дена, односно веќе од 2 јули ќе важат следниве цени: фан пит 350 денари, седење (трибини) 450 денари, ВИП 1000 денари и ВИП коњопој 1000 денари.

Билетите ќе бидат достапни преку продажната мрежа на mktickets.mkодносно во Скопје – ЛитератураМК Super Store – City Mall, ЛитератураМК – Буњаковец, ЛитератураМК – Веро центар, ЛитератураМК – улица „Македонија“, ЛитератураМК – ГТЦ приземје, ЛитератураМК – Ramstore Mall, ЛитератураМК – East Gate, Југотон ГТЦ, ЈК Травел – ТЦ Бисер Аеродром; Штип: Лаб Кафе; Велес: Унисон; Прилеп: ТА Бран; Куманово: Тобако Агора; Тетово: Гранд Тобако, Монако Тобако; Гостивар: Тобако Вона Пет (кај судот); Охрид: ТА Вис Пој; Битола: ЛитератураМК, Brothers Тобако; Струмица: ТА Сафари, ЛитератураМК; Радовиш: Халкидики травел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.