Хаштагот #Proud ги освои социјалните мрежи. Македонската јавност е едногласна – горди сме на Тамара Тодевска.

Пејачката вечерва настапи под реден број 8 во втората финална вечер на „Евровизија 2019“ во Тел Авив. Вака звучеше „Proud“:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.