Минатата недела Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ ја раскинаа љубовната врска, а се чинеше дека се посреќни од кога било.

 

Луна призна дека не била несреќна по раскинувањето, но е тажна.

 Не можам да кажам дека сум несреќена. Човек мора да биде среќен и задоволен од самиот себеси за да биде воопшто среќен. Не можам да бидам несреќена што се разделувам од емотивениот партнер, но да, тажена сум. Тешко ми е да се разделам со партнерот. Овие се нормални и природни работи. Едноставно не можете да принудите некои работи и подобро е да се разидете здраво отколку да биде погрешно и за мене и за него. Најголем предизвик се некои несогласувања што не ги решивме навреме, но и дека немаме исти ставови. За жал, љубовта не е доволна за врската да функционира. Може да има компромиси и разбирање и да ја прифатите личноста таква каква што е. Вие ја прифаќате личноста, дури и најлошата. Толку е важно да се смените. Никогаш нема да слушнете грд збор од мене за Марко. Бев со овој човек 11 месеци, имав убави моменти. Ги заборавам грдите – изјави Луна за Пинк.рс.

Таа изјавила дека таа и Марко направиле се’ за да ја направат врската успешна.

 Мислам дека е излишно да се гледаме. Ова се некои емоции што треба да поминат со текот на времето. Емоциите не ми одеа, но решив да продолжам понатаму. Пробавме, испробавме, но не успеавме, животот продолжува “, рече Луна.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.