Викторија Лоба пред неколку месеци му кажа „да“ на својот долгогодишен партнер Ѓорѓи, а сега за „Бекстејџ“ откри кога ќе биде свадбата и дали веќе се подготвува за најважниот ден во животот.

Уште немаме одлучено ништо, оваа година мислам дека нема да биде. Имаме некои планови за патување во септември, а сакаме се да биде убаво организирано, па најверојатно свадбата ќе ја оставиме за наредна година, откри Лоба.

 


Инаку, пејачката и нејзиниот избраник живеат заедно веќе две години, а на почетокот ја криеа својата врска од очите на јавноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.