Пејачот Дарко Лазиќ веќе подолго време има потешкотии да ја намали својата телесна тежина, па по препорака од лекар, тој одлучил да направи операција, бидејки не успева да држи режим на исхрана, а уште помалку поради вештачкот колк смее да вежаба.

Дарко го намали обемот на желудникот бидејќи тоа беше единствениот начин да се справат со вишокот тежина. Тој претрпе силна болка по операцијата, но наскоро ќе се врати на настапите, бидејќи паузираше еден викенд“ – изјави извор за српски Скандал.

Здравјето на Лазиќ беше сериозно загрозено и од високиот притисок, од кој постоеше ризик од срцев удар“ , објаснува изворот.

Операцијата поминала без никакви проблеми, траела околу еден час,  вториот ден по лапароскопската интервенција пејачот бил пуштена дома.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.