Македонската манекенка Кристина Димитријевска од Тетово, поранешна Мис на Македонија и поранешна сопруга на поп пејачот Даниел Кајмакоски, конечно се огласи во јавноста за разводот со славниот пејач. Таа за магазинот „Backstage“ изјави дека поминала тежок, депресивен период после разводот, но дека тоа сега останало во минатото. Таа во изјавата вели дека со Даниел останале пријатели и дека најмногу од се сакаат да бидат добри родители на малиот Давид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.