Меган Маркл и Хари направија голем скандал во медиумите кога објавија дека се повлекуваат од кралските должности.

Меган веќе некое време е во Канада, каде вчера ѝ се придружи и Хари, а остатокот од кралското семејство не може да ги избегне прашањата за младата брачна двојка.

Така и војвотката од Корнвол и сопруга на принцот Чарлс, Камила Паркер, во една прилика беше запарашана дали ќе ѝ недостигаан Меган и Хари.

Камила одлучи да одговори внимателно, па себе си си даде кратка пауза, се насмевна и кажа „Хммм секако“.

Ова видео брзо се рашири на социјалните мрежи, а коментарите за тоа дека војвотката дала дипломатски одговор, а во суштина се знае што навистина мисли, се дека навистина ова ќе го повреди Хари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.