Јелена карлеуша вечерва се огласи по повод фотографиите кои на социјалните мрежи го видоа светлото на денот.
Таа тврди дека тоа е дело на луѓе кои сакаат да и наштетат нејзе и на нејзиното семејството. Како што истакнува, “не е во прашање еден човек, туку цела организација” и сите тие правно ќе одговараат.

“По повод содржината која се врти на интернет, имам да изјавам следно: на повеќето фотографии јас не сум и станува збор за фотомонтажа кој секој кој е малку повеќе вешт со компјутер може да ги направи. Некои од содржините се фотографии украдени од мојот телефон, обработени и пласирани за да ми наштетат мене и моето семејтво. Апелирам на медиумите и луѓето на социјалните мрежи да не учествуваат во ова. Секако, дознав дека позади ова стои цела организација. Сите кои стојат позади ова правно ќе одговараат”, истакнала пеачката.

Карлеуша со посебна порака му се обрати и на фудбалерот кој сево ова го започна:

До сите медиуми за Огњен Врањеш:

Ти мал црву нема фудбал да заиграш никогаш повеќе нигде. Не во некој клуб или национален тим! Во Босна знаат дека си шизофреничен будала и ти не си му потребен на никого! Сите те презираат затоа што си фашистичко расистичко го*вно!
Ти црву болен, можеш да монтираш фотографии и видеа и што и да ти падне на памет, можеш да родиш снимка дека со гол задник ти седам на муцката, можеш да смислиш што и да сакаш, не можеш да ми го загрозиш ниту бракот ниту фамилија, колку и црву тоа да го сакаш! Жал ми е за твојата жена и твоето дете црву! Но, како што го повреди моето семејство, сега твоето зло ќе се врати на твое! Бегајте црву! Иселете се! Брзо!!!
Сè ова што го направи е за да ме казниш затоа што не сакав да бидам со тебе – џабе ти е!

По цена од мојот живот, и по цена да се разведам – а нема, и да ми се закануваат со смрт, ти мал црву можеш само да ме сонуваш! Џабе ми испраќаше слики од твојот микро пенис , a јас ги бришев, џабе ми испраќаше подароци, рози, џабе ме уценуваше и ми се закануваше дека ќе ме распнеш, џабе се закануваше дека заради мене ќе се убиеш- ти црву мене не ми можеш ништо!

Мојот совет ти е да се убиеш одма! Токму сега! Затоа што ќе те е*е првиот човек кој ќе налета на тебе! Тој ќе те е*е, затоа што ти си маченик кој удри на мајка на две деца и сопруга, онака како што ниеден маж не би го сторил тоа! Само гниди како што си ти! Да ти е*ам злото семе девијантно!

Ти го заврши твоето”, пишува Карлеуша.

“Душко Тошиќ е за тебе, мал црву некој на кој не си му ни до колена! Ниту како фудбалер, ниту пак сте исти вид! Ти си црв и пи***ца желна за слава што никогаш нема да ја имаш, а тој е маж и човек! ЧОВЕК! Ти се смееме сега заедно црве!
Сите ти се смеат !!!! Ти се смеат сите пејачки, а ги има многу, кои ги опседнуваш со пораки и слики! Паталец!”

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.