Познатата руска манекенка Ирина Шајк (34), на својот профил на Инстаграм објави нова фотографија, која ги привлече симпатиите на многу фанови.

На фотографијата Ирина позира со своето милениче, а нејзините и очите на нејзиното куче се во преден план.

Со овој пост собра над 435 000 лајкови и безброј позитивни коментари од луѓе кои сакаат животни.

„Најубавите очи“, „Убавица“, „Имате иста боја на очите, очите никогаш не стареат“ – се само дел од коментарите на нејзините следбеници на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.