Данкан Лоренс од Холандија со 492 гласа е побденик на овогодинешниот евровизиски натпревар. Песната „Аркада“ му донесе победа на 25 годишното момче.

„Секогаш музиката е на прво место“, рече младиот Данкан по прогласувањето на победата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.