Славната турска брачна двојка, Халит Ергенч и Бергузар Корел кои сега ги гледаме во хит серијата, „Далеку од дома”, пееја заедно на сцената.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.