Кралицата на Ноќ на Вештерките, Хајди Клум и оваа годнина се надмина себе си со најоригиналната маска, за која треба многу труд, храброст и трпение за да се носи на себе во во текот на целата ноќ.

Хајди беше маскирана во морничаво зомби на својата „20 Halloween party“ , а светските медиуми нејзиниот костим и оваа година го прогласија за најдобар.

View this post on Instagram

#heidiklumhalloween2019 #heidiklumhalloween

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.