Златан Ибрахимовиќ го има насекаде, дури и кога не игра! Легендарниот шведски фудбалер на Милан сега се најде во трејлерот за новиот филм од серијалот на Астерикс и Обеликс под име „Астерикс и Обеликс: Средното кралство“.

Во филмот, кој ќе има премиера во 2023 година, хероите првпат патуваат во Кина, и е прв во серијалот филмови кој не е базиран на стрипот и во исто време прв кој во улогата на Обеликс го нема Жерар Депардје на негово место е Жил Лелуш). Златан, пак, е во улога на римски центурион, иако деталите не се познати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.