Познатата српска актерка Неда Арнериќ синоќа е пронајдена во својот стан, без свест и итно е префрлена во болница.

Како што се дознава сега Неда е во стабилна состојба, откако и е пружена адекватна терапија.

Во прашање е недозволена комбинација на лекови и алкохол што довело во токсикација во телото и бесвесна сосојба. Неда сега е стбилно, лекарите направија се што беше во нивна моќ- рекол извор од болница.

Актерката во бесвесна ситуација ја пронашол брат и, кој откако не можел да ја добие на телефон, ја обил вратата и ја нашол Неда како лежи на под. Екипата на Брзата помош набрзо дошла и ја превезла Неда во болница.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.