WatchOut! е Меѓународен филмски фестивал на отворено организиран од Центарот за балканска соработка ЛОЈА во Тетово.

Тринаесеттото издание на WatchOut! Меѓународниот филмски фестивал во Тетово ќе се одржи од 12 до 15 јуни 2024 година. Проекциите се закажани со почеток во 20:00 часот во Амфитеатарот пред Музејот на Комунистичката партија во Тетово. Ако времето е лошо, алтернативни места се кино просторите на CBC LOJA.

 

Ова издание на WatchOut! Филмскиот фестивал ќе го пофали животот и надежта, додека ги истражува неодамнешните реалности и борбата за подобар свет. Фестивалот ќе ги искористи уметноста и културата за да ни ја доближи туѓата реалност, истовремено премостувајќи ја со надеж за посветла иднина.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.