Холивудската ѕвезда Вуди Харелсон се посрамоти на Вимблдон. Познатиот актер за време на натпревар во машки двојки испи поголема количина на бело вино. Кога сакаше да се врати на своето столче, обезбедувањето не го пушти бидејќи немаше пауза, Вуди Харелсон беше фатен од камерите како пие алкохол.

Кога му беше дозволено да седне на своето столче, алкохолот почна да делува и Харелсон почна да прави чудни гримаси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.