Актерот Марко Живиќ почина по борба со коронавирусот на 49 -годишна возраст.

И неговиот пријател Андрија Милошевиќ се прости од него на социјалните мрежи.

Вечерва ќе играм за тебе, пријателе. И пола од аплаузот ќе го споделиш со Неша, како што ние порано делевме рози – напиша Андрија на Инстаграм.

Да потсетиме, српскиот актер почина во 18.30 часот во д -р КБЦ „Драгиша Мишовиќ“, каде што беше на интензивна нега.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.