По страшната трагедија што го шокира светот на 22 октомври, кога актерот Алек Болдвин, не знаејќи дека пиштолот е полн, уби директорката на фотографија Халина Хачинс, се случи уште една несреќа.

Имено, еден од вработените на сетот на „Рѓа“, Џејсон Милер, го каснал отровен пајак. Како што пренесуваат странските медиуми, кутриот човек за малку ќе останел без раката поради откровот на пајакот.

Немилата случка се случила кога работникот им помагал на другите да ја затворат сцената по ужасната трагедија која го шокира светот на филмот и пошироко на 22 октомври. Го каснал кафен пајак самец, кој е мошне отровен, пренсува „Њујорк тајмс“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.