Голема врева се крена откако во јавноста протекоа експлицитните фотографии на Јелена Карлеуша која наводно ги праќала на фудбалерот Огњен Врањеш. Скандалот добива се поголеми димензии, а се појавија и фотографии кои предизвикаа дискусија.

Имено, корисниците на социјалните мрежи направиле споредба, како би докажале дека на фотографиите нависитина се наоѓа Јелена, иако таа тврди дека станува збор за монтирани фотографии.

Твитерашите ги споредиле старите фотографии на Јелена, каде се гледа дека лежи во постела идентична на онаа од фотографиите кои му ги праќала на Врањеш.

Исто така тврдат дека ја издава и плакарот во позадина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.