Актерот Игор Первиќ почина во 52 година од животот, изутринава во 8.30 часот, во својот стан.

Прва од него се прости неговата девојка Јована Петровиќ

Моја љубов – кратко напишала крај заедничката фотографија.

Откако успеал да се симне од дрога, се оженил со Јелена Тинска, а потоа долго бил во врска со Јована Петровиќ, внука на Миодраг Петровиќ Чкаља. Со неа од Белград се преселил во Баќевац.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.