Игор Џамбазов сподели фотографија од кога беше дете. Станува збор за постер за монодрамата „Детски работи“ во Струмица, за која подоцна ја доби наградата за најдобро актерско остварување „Ристо Шишков“ за 1994 година.

Што убаво дете бев, што магаре станав, напиша тој на „Инстаграм“.

Со фотографијата Џамбазов потсети на 25-годишнината од премиерата на оваа монодрама.

 

View this post on Instagram

 

25 години од премиерата…шо убаво дете бев, шо магаре станав…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.